www.ekogarden.com.pl

Analogowy i cyfrowy – nowoczesność w służbie monitoringu

Coraz więcej osób, ceni sobie swoje własne bezpieczeństwo. Jednocześnie mając pod opieką rodzinę, mając pod sobą pracowników i wiele innych osób, należy zadbać o to, by takie bezpieczeństwo było zapewnione nie tylko w domu, również miejsce pracy powinno być odpowiednio zabezpieczone. Jednym z rozwiązań, jest oczywiście wynajęcie firmy ochroniarskiej. Taka opcja, jest często spotykana w przypadku firm, gdzie ochroniarze poruszają się po obiekcie, bądź też ich trasa patrolowa, obejmuje teren zakładu. Podobna trasa, może obejmować również i domy prywatne, dzięki czemu, również prywatna posesja może być bezpieczna. Dodatkowo, taka pomoc, można wezwać specjalnym przyciskiem, lub też zadzwonić pod wskazany numer telefonu.

Rozwiązaniem dla każdej z tych grup są również i rozwiązania techniczne, które łączą obraz i zapis zarówno cyfrowy, jak i analogowy. Jednak najważniejsza jest możliwość:

- rejestracji obrazu,

- możliwość nagrywania dźwięku,

- wykonywania zdjęć,

- wykonywanie zbliżeń poszczególnych elementów,

- późniejsze odtwarzanie nagrania.

Poszczególne elementy takiego zestawu możemy coraz częściej nabyć sami w sklepach, szczególnie tych internetowych. Szeroka oferta obejmuje różnorodna jakość i możliwości. Co ważne, taki system, można w miarę tego jak firma będzie się rozwijając, powiększać o kolejne kamery i czujniki. W przypadku domu, jeżeli system będzie odpowiednio zamontowany, rzadko bywa konieczność jego rozwoju w kierunku kolejnych kamer. Częściej wykonuje się ich wymiany, w przypadku ewentualnych uszkodzeń, bądź też zastępuje się je nowszymi wersjami. W przypadku montażu, lepiej jest zdać się już na firmę, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach. Taki montaż jest pewniejszy, gdyż pozwoli zamontować je w miejscach niewidocznych dla potencjalnego złodzieja, jak i będziemy pewni, że sygnały i kable będą odpowiednio podłączone.

Dziś mamy szeroki wybór zsuwów. Zarówno analogowe, cyfrowe, z możliwością „widzenia” w nocy, zapewnia bezpieczeństwo dla firmy i domowych posesji. Kamery i czujniki, w zależności od modelu i zestawu, mają rozmaity kąt widzenia, który powinien być dobrany do konkretnego terenu, zabudowania i ukształtowania terenu. Ich obecność, decyduje, gdzie i jakie systemy monitoringu powinny być zastosowane w nadym przypadku.