www.ekogarden.com.pl

Jaki strój bhp i narzędzia dla elektryka?

W związku z tym, że praca elektryka jest niebezpieczna to jego odzież powinna wyróżniać się najlepszą jakością. Najczęściej do takich kombinezonów roboczych dodaje się włókna, które nie przewodzą prądu oraz używa się butów z dużą podeszwą z gumy, która zabezpiecza nogi elektryka. Zamiast metalowych zatrzaskowych guzików spotyka się zwykłe plastikowe guziki na nitkę lub gumkę. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że nic się nie stanie, a elektryk wyjdzie cało.

Narzędzia, których używa powinny mieć rączki z gumy, które będą chroniły rękę, gdyby nastąpiła awaria lin energetycznych. Prace z kablami powinne być wykonane w rękawicach i okularach ochronnych, żeby ochronić ręce wraz z oczami. Jak wiemy guma nie przewodzi prądu, dlatego warto aby wszelkie narzędzia i izolatory zostały wytworzone właśnie z tego tworzywa.

Pracownicy powinni mieć ukończone 18 lat oraz powinni ukończyć odpowiednią szkołę z egzaminem końcowym „E”, a także zapoznać się z obowiązującymi regułami i zasadami w miejscu pracy, tak aby praca była bezpieczna i higieniczna. Należy pamiętać, że nie można pracować w deszczu przy elektryce.