www.ekogarden.com.pl

Nowoczesne schody – lepsze, trwalsze – atrakcyjne

Domy posiadające piętro w planach budynku, dają bardzo ciekawe i atrakcyjne możliwości dla swoich domowników. Dotyczy to w szczególności ścian, podłóg, jak i drzwi oraz okien. Wszystkie te elementy, sprawiają, że dane pomieszczenie, pozostaną na zawsze w pamięci każdej osoby, która przyjdzie w odwiedziny. Jedne z nich rzucają się bardziej w oczy, inne z kolei nieco mniej. Z racji swojej funkcji, są bardzo istotne, podobnie jak i schody, które powinny nas prowadzić bezpiecznie na piętro, lub też poddasze. Jeżeli z kolei dom wyposażony jest dodatkowo również w piwnicę, to i w tym miejscu schody stają się niezbędne. W tym momencie mamy do wyboru naprawdę szeroki wybór możliwości, w szczególności w zakresie zastosowania materiałów.

Można dziś, zarówno, zdecydować się na jeden materiał, jak i na połączenie dwóch, lub kilku materiałów, do każdego elementu z osobna. Wewnętrzny projekt, w zakresie stosowanych materiałów obejmuje między innymi:

- drewno,

- stal,

- beton,

- kamień,

- marmur,

- szkło,

- płytki.

W zależności od pomysłu, możemy każdy z tych materiałów, zastować w przypadku schodów, zaś poszczególne, również i w przypadku podłóg w poszczególnych pomieszczeniach. Schody, mogą być wykonane przykładowo ze szkła, podstawa schodów ze stali lub drewna zaś podłoga być wyłożona płytkami. Całość, może być wykonana zarówno w drewnie, marmurze lub też w płytkach. Połączenia poszczególnych materiałów, są popularne szczególnie w nowoczesnych domach, w których mieszkają głównie młodzi ludzie, ceniący sobie nowoczesny styl i rozwiązania. W tradycyjnych rozwiązaniach, schody są zazwyczaj drewniane, wykończone atrakcyjna balustradą i poręczami. W połączeniu z podłogą, która może być stylizowana na starszą niż jest w rzeczywistości, można otrzymać bardzo wyrafinowane i gustowne wnętrze. Należy jednak pamiętać, że schody mają swoje określone funkcje jak użyteczność, funkcjonalność, praktyczność. Powinny być również i bezpieczne. Kwestie te, są bardzo istotne, choć niekiedy my sami, jak i firmy montujące schody zapominają o ich roli. Dlatego też należy wybrać taką firmę, która zaproponuje nam ciekawe rozwiązanie, z którego będziemy zadowoleni. Jeżeli, ustalimy wszystkie kwestie, musimy tylko wybrać już meble, które powinny pasować do takiego wnętrza. Dziś można nawet w podobnym kolorze dopasować okna do każdego pomieszczenia.